Sme profesionáli vo svojom odbore. Pozrite si naše články, ktoré Vám môžu pomôcť pri predaji, či kúpe Vašej nehnuteľnosti. Nájdete tu nielen problémy, ale aj rady z praxe od našich kolegov, či spolupracovníkov. Ak ste nenašli odpoveď, neváhajte nám napísať.
Máte konkrétny problém? Napíšte nám ho a odpoveď nájdete v tejto sekcii.
Vyjednávanie o cene nehnuteľnosti je kľúčovým krokom pri jej kúpe, ale ak nechcete, aby rokovania vám znechutili vašu nehnuteľnosť ešte pred nasťahovaním, je potrebné vedieť robiť aj kompromisy.
Plánujete kúpu nehnuteľnosti od developera? Aká je bežná platba pri stavbách, ktoré ešte nestoja alebo nie sú skolaudované? Koľko môže žiadať developer dopredu a čo odporúčame.
Plánujete investovať vaše úspory a rozhodli ste sa pre nehnuteľnosť? Akú investíciu si vybrať a čo odporúčame? Na čo myslieť a aké sú výhody investície do nehnuteľnosti?
Najčastejšie realitné podvody sú falšované dokumenty, podvodné zálohy, skryté právne ťarchy a nepoctivé realitné kancelárie. Ako sa týmto podvodom vyhnúť?
Financovanie výstavby a obnovy bytového fondu prostredníctvom štátnej podpory - aké sú výhody a nevýhody, kto môže podať žiadosť a na aký účel môžete žiadať peniaze?
Čo treba robiť, keď na LV nie sú zapísané drobné stavby, ako prístrešok, altánok a podobne? Je treba stavebné povolenie, aké úrady je potrebné navštíviť?
Pri kúpe alebo prenájme nehnuteľnosti je dôležité byť obozretný, aby ste nenaleteli na podvodný inzerát. Prinášame niekoľko tipov, ako sa chrániť.
Kupujete byt na prízemí domu, na čo je dobré myslieť a s čím treba počítať? Aké sú výhody a nevýhody takéhoto mestského bytu?
Výber pozemku pre svoj nový domov je kľúčový faktor, dokonca oveľa dôležitejší ako ten, aký dom na ňom nakoniec postavíte. Pozrite si 7 rád, čoho sa vyvarovať a na čo si dať pri výbere pozor.
Čo je vlastne mobilný dom a potrebujem naň stavebné povolenie? Ako realitný maklér sa s týmito otázkami od klientov, ktorý zvažujú aj alternatívne spôsoby bývania, stretávam pomerne často. Ak patríte k nim aj Vy a táto téma Vás zaujíma, tak čítajte ďalej.
Aktuálna situácia na realitnom trhu postihla najviac novostavby a developeri majú najväčší problém predať už postavené nehnuteľnosti, nie to ešte predaj z papiera...
Plánujete kúpu nehnuteľnosti? Na čo sa treba pýtať a čo si všímať pri obhliadke svojho vysnívaného domu, či bytu a na čo nikdy nezabudnúť?
Prinášame vám tri najčastejšie podvody developerov, na ktoré si treba dať pozor a ktoré najčastejšie používajú pri predaji nehnuteľnosti z papiera.
Mnohí ľudia uprednostňujú, alebo sa dajú nalákať na kúpu nehnuteľnosti priamo od developera. Na čo je dobré si dať pozor v prípade kúpy z papiera, či nedostavanej stavby?
Vyberáte si byt, chystáte sa na obhliadku a v hlave si dookola opakujete, na čo všetko si máte spomenúť, na čo sa opýtať, čo si overiť? Prinášame pár tipov, ktoré vám pomôžu pri kúpe nehnuteľnosti.
Určite ste si všimli, že ceny nehnuteľností stále rastú. Dokedy bude táto situácia trvať? Predpokladá sa, že ceny budú naďalej rásť. Prečo?
Kupujete pozemok? Nezabudnite si ešte pred kúpou overiť viacero dôležitých vecí, aby ste potom nebanovali. Plocha pozemku pre stavbu nie je tak podstatná ako to, čo môžete na pozemku naozaj postaviť.
Kupujete nehnuteľnosť? Čo si je dobré všímať a na čo si dať pozor pri kúpe svojej novej nehnuteľnosti? Ako si vybrať lokalitu svojho nového bývania? Mesto vs. vidiek.
Musí developer predať voľné parkovacie miesta novému majiteľovi bytu? Dá sa nárokovať na parkovanie v prípade, že som k nehnuteľnosti státie nekúpil?
Ako je to v prípade, že nehnuteľnosť vlastní majiteľ bývajúci v zahraničí a nemôže prísť na Slovensko? Je kúpa nehnuteľnosti možná a čo je potrebné?
Kúpili ste byt a predávajúci vám neodovzdal komplet všetky kľúče, neodhlásil energie alebo trvalý pobyt? Čo môžem robiť v takej situácii?
Čo môžem robiť, ak nesúhlasím so znaleckým posudkom znalca pre banku, od ktorej chcem získať hypotekárny úver?
Developer v projekte spomína oplotenie aj kamerový systém, ktoré pri podpise zmluvy o budúcej zmluvy neboli dodané, ako sa máme brániť, zavádzal investor?
Kúpil som byt s parkovacím miestom pred domom. No po čase som zistil, že parkovacie miesto mi nebolo predané, čo mám robiť, aby som ho získal?
Ako je to s kúpnymi zmluvami, idú všetky do úschovy, alebo mám právo mať po podpise doklad o kúpe nehnuteľnosti?
Ako máme postupovať, ak developer nesplnil podmienky zmluvy o budúcej zmluvy na prevzatie pozemku. Máme stavať na pozemku, ktorý nie je v našom vlastníctve? Aké sú možnosti?
Ako kúpiť nehnuteľnosť bez realitnej kancelárie? Na čo všetko si dať pozor, aké dokumenty musím preštudovať a zohnať, na čo sa zamerať pri obhliadke?
Koľko dní majú nárok predávajúci na užívanie bytu odo dňa vyplatenie celej sumy?
Vedeli ste, čo vás všetko môže prekvapiť, ak sa rozhodnete kupovať nehnuteľnosť bez profesionálov? Nie vždy je všetko bezproblémové a jednoduché tak, ako by sa mohlo zdať.
Ako je to z dlhom na bytovom fonde, je možná kúpa, aký postup doporučujete. Je sa čoho obávať, alebo je to bežné...
„Mama hotel“ – bývanie pod jednou strechou s rodičmi aj po finančnom osamostatnení sa detí je stále častejším fenoménom...
Ako si vybrať tú správnu chalupu práve pre vás, čo by mala všetko spĺňať, na čo si dať pozor a akú uprednostniť?
Ako je to pri predaji družstevného bytu a platení 19% dane štátu z členských práv?
Boli sme na obhliadke tej istej nehnuteľnosti s dvoma rôznymi realitnými kanceláriami, keď ju chceme kúpiť hrozí nám pokuta?
V prípade ak sa záujemca o kúpu nehnuteľnosti rozhodne nevyužiť služby realitnej kancelárie, mal by mať vedomosť o úskaliach...
Majiteľ nám k dátumu uvedenom na zmluve neodovzdal od nehnuteľnosti kľúče, čo máme robiť?
Kúpili sme nehnuteľnosť, na čo nesmieme zabudnúť...
Kupujeme s manželom pozemok neďaleko Martina. Chceme si dať na ňom postaviť dom na kľúč, na čo by sme si mali pri kúpe dávať pozor?
Od 1.5.2014, nie je možné v banke podpisovať záložné zmluvy na základe plnomocenstva...
Mala som záujem o kúpu nehnuteľnosti a maklér mi dal podpísať rezervačnú dohodu...
Čo znamená v realitnom slovníku slovo anuita?
Na pozemku je asi 18 vlastníkov, síce s malými čiastkami, len od 0,25 m2 do 12 m2.ale sú...
Upozorňujem našich klientov, že naši makléri pred každou obhliadkou nehnuteľnosti požadujú predložiť...
Ako postupovať pri kúpe bytu, ktorý ma zapísanú ťarchu...
Ako je to s kúpou družstevného bytu...
Aké sú základné povinnosti pri prevode nehnuteľnosti...
Čo všetko potrebujete od majiteľa pri kúpe neskolaudovanoho domu s hypotékou...
Aké su možnosti kúpy nehnuteľnosti - spôsoby platby...
Aké dokumenty si je treba pripraviť pri predaji cez realitnú kanceláriu...
Ako prebieha predaj/kúpa družstevného bytu a v čom je rozdiel...
Niektoré realitné kancelárie zavádzajú svojich klientov s konečnou cenou predávaných nehnuteľností...
Nekupujete byt v osobnom vlastníctve, ale iba členské právo. Aké sú s tým spojené problémy?
Nehnuteľnosti zaťažené ťarchami, ktoré sú obmedzujúce na predaj, vám správa katastra neprepíše na nového majiteľa.
Konanie o povolení vkladu sa začína na základe písomného návrhu účastníka konania, ktorý sa podáva na mieste príslušnej správy katastra, v ktorej obvode sa nachádza predmetná nehnuteľnosť (byt, dom pozemok alebo chalupa).
Aké sú možnosti financovania nehnuteľností? Máte na novú nehnuteľnosť hotovosť, potrebujete hypotekárny úver? Aké sú katastrálne poplatky a čo očakávať?
Každý, kto nadobudne nehnuteľnosť má povinnosti, ktoré treba splniť, väčšinou to súvisí s prepísaním energií, ale ľudia často zabúdajú aj na...
Daň z nehnuteľností je povinnosť daňovníkov, ktorá vyplýva z ustanovení zákona č. 582/2004 Z. z. o miestnych daniach a miestnom poplatku.
HALO reality je celoslovenská realitná kancelária pôsobiaca vo viac ako 50 okresoch na Slovensku s viac ako 20-timi kamennými kanceláriami. Aktuálne patrí do tímu pirbližne 100 spolupracovníkov, ktorí sú pravidelne preškolení - niekoľkokrát za rok, pre čo najkvalitnejší servis a služby. Našou prioritou sú spokojní klienti, služby na najvyššej úrovni a nestrannosť pri každom obchode.